آخرین مطالب و قوانین

صفحه اصلی انجمن ها مناقصات نحوه برگزاري مناقصه و قانون مناقصات

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 3 کاربر است ، و آخرین بار توسط  alipour.sadegh در 1 سال، 2 ماه پیش بروز شده است.

نحوه برگزاري مناقصه و قانون مناقصات


  • admin
    سرپرست کل
    admin

    با سلام و احترام خدمت دوستان عزيز و بازديدكنندگان سايت

    در صورتيكه سوالي در خصوص نحوه برگزاري مناقصه و قانون مناقصات داريد ، آنرا در همين قسمت مطرح بفرماييد سوالات شما حداكثر طي 24 ساعت پاسخ داده مي شود ضمن اينكه بقيه دوستان هم مي توانند در بحث شركت كنند .

    با تشكر


  • alipour.sadegh
    مشارکت کننده
    alipour.sadegh

    با سلام خدمت آقاي بهادران
    يه بازگشايي مالي در خصوص مناقصه يك مرحله اي با مشخصات ذيل صورت گرفته است: (مبالغ تقريبي است)
    1- برآورد هشتصد ميليون تومان 2- مبلغ تضمين شركت در مناقصه 40 ميليون تومان 3- كمترين قيمت 640ميليون تومان (حدود20%-) و قيمت بعد 820 ميليون تومان (حدود 2.5%+ و اختلاف شركت اول و دوم بيش از ضمانتنامه است)
    حال سوال اينجاست، آيا با توجه به اينكه قيمت پايينتر، خيلي پرته و قابليت اجرايي نداره و در كميته فني بازرگاني احتمالا رد خواهد شد، آيا مناقصه بعلت نداشتن قيمت بعد (بعلت اختلاف بيش از مبلغ ضمانتنامه) تجديد خواهد شد؟ يا بايد قيمت بعد براي بررسي مالي و شايد برنده شدن معرفي گردد.
    البته نظر خود من بر اين است كه شركت بعد بايد معرفي گردد و تجديد مناقصه كار صحيحي نيست.
    با تشكر


  • admin
    سرپرست کل
    admin

    با سلام و احترام خدمت دوست عزيز جناب عالي پور
    بنا بر مفاد بند الف ماده 20 قانون برگزاري مناقصات همچنين تعريف مناقصه مندرج در ماده 2 همين قانون مناسبترين قيمت به عنوان برنده انتخاب مي شود لذا در صورتيكه كميته فني و بازرگاني نفر دوم را به عنوان مناسبترين تشخيص دهد نيازي به تجديد مناقصه نيست . ليكن نكته اي كه در اين ميان معمولاً مغفول مي ماند نحوه مستند سازي كميته فني بازرگاني به روش مقايسه اي است .
    البته به ياد داشته باشيم كه كميته فني بازرگاني كليه قيمتهاي پيشنهادي را با ترتيب كمترين قيمت بررسي مي كند .
    بنا بر تبصره ذيل ماده 10 آيين نامه نظام مستند سازي مي بايست توجيه پذيري قيمت و يا امكان انجام كار و حتي قيمت متعارف مستند سازي شود كه اين مهم جز با مقايسه قيمت پيشنهادي و برآورد اوليه ميسر نيست .
    با تشكر


    • alipour.sadegh
      مشارکت کننده
      alipour.sadegh

      با سلام
      ممنون از شما استاد بزرگوار بابت توضيحات عالي


  • ganji
    مشارکت کننده
    ganji

    با عرض سلام و سپاس از راه اندازی سایت فوق
    سوال بنده این است که آیا در معاملات متوسط نیز م یتوان ترک تشریفات کرد و با یک شرکت خاص قرارداد نوشت
    اصلا در شهرداریها ترک تشریفات می بایست چگونه انجام پذیرد
    با تشکر


    • admin
      سرپرست کل
      admin

      با سلام و احترام
      معاملات متوسط نیازی به سخت گیریهای اینگونه ندارند و بنا بر مفاد بندب ماده ی ۱۱ قانون استعلامات می تواند کمتر از از ۳ فقره هم باشد و به تعداد ممکن اکتفا می شود . لیکن در صورت لزوم ترک تشریفات هم عملی هست ولی منطقی نیست . چراکه اخذ استعلام بسیار راحت تر از انجام ترک تشریفات می باشد .
      در خصوص شهرداریها هم باید عرض کنم بر اساس بودجه ی استانی مطابق با ماده ۲۸ قانون عمل میشود لیکن در خصوص منابع داخلی مطتبق با آیین نامه ی شهرداریها .
      با تشکر

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

Copyrights: 1395 BY : Eng.Reza Bahadoran